'

SEURAYHTEISTYÖ 2017-2018!



29.3.2017


SAVOLAINEN YHTEISTYÖVERKOSTO LAAJENEE!

Warkis Varkaudesta liittyy mukaan Juniori-Jukureiden sateenvarjoseuraksi kaudesta 2017-2018 alkaen. Jatkossa yhteistyöverkosto kattaa Juniori-Jukureiden lisäksi KaPa-51 Kangasniemeltä, PiPS Pieksämäeltä ja Warkiksen Varkaudesta. Warkis yhteistyön kautta pelaajien kokonaismäärä verkostossa kattaa noin 580 pelaajaa.

Johtoajatuksena jatkuu edelleen, että pelaajat harjoittelevat omilla paikkakunnillaan ja pelaajien sekä valmentajien kehitystä tuetaan paikallisesti. Samalla pyritään tarjoamaan pelaajille erilaisia polkuvaihtoehtoja, siten että jokaiselle löytyisi omaa taitotasoa vastaavia peliryhmiä.

Peli- ja harjoitusryhmien koostumukset ja mahdolliset yhteistyöjoukkueet ratkeavat Huhtikuun aikana. Tähän on nimetty suunnitteluryhmä, johon kuuluvat:

Ville Suovalkama valmennuspäällikkö Juniori-Jukurit

Ville Remes jääkiekkovastaava PiPS

Jari Hokkanen jääkiekkovastaava KaPa-51

Antti Immonen JP Warkis

Suunniteluryhmän tarkoituksena löytää ideaalit ratkaisut, jossa matkustaminen ja siihen liittyvä ajankäyttö pystytään minimoimaan.

 

LISÄTIETOJA SEUROITTAIN:


Warkis Varkaus ry:

Antti Immonen; antti.immonen65@gmail.com

Mika Immonen; pj@warkis.fi


Juniori-Jukurit: 

Ville Suovalkama; ville.suovalkama@juniori-jukurit.fi

Kimmo Liukkonen; kimmo.liukkonen@juniori-jukurit.fi


PiPS:

Ville Remes; vremes@gmail.com

Jari Janhunen; jari.janhunen@messupojat.com


KaPa-51:

Jari Hokkanen; jari.hokkanen64@gmail.com

 



» Seurayhteistyötiedote -